Emekli Maaş Artışları Hakkında 600 Milletvekilimize Mail Attık

Değerli Emeklilerimiz,

Bilindiği üzere yarından itibaren (11 Temmuz 2023) TBMM Genel Kurulu’nda Emeklilerin 2023 yılı ikinci dönem zam oranı görüşülecektir.

Söz konusu görüşme öncesi aşağıda yer alan metni; tüm Milletvekillerimize mail ortamında Emekliler Derneği olarak göndermiş bulunmaktayız.

Talebimize destek olmak isteyen arkadaşlarımızın da bireysel olarak sözkonusu metni gönderebilecekleri izahtan varestedir.

Olumlu sonuç alınması dileğiyle,

Bilgilerinize…

Sayın Milletvekilimiz,

TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan Torba Yasa teklifinde emeklilerimiz için öngörülen ve ülkemizin enflasyonist ortamına göre çok düşük kalmış bulunan %25’lik emekli maaş artışı teklifini; bizler yani emekliler olarak mevcut hayat pahalılığı ortamında kabul etmiyoruz.

Oylarımızla parlamentoya gönderdiğimiz siz değerli Vekillerimizin de desteği ile belirlenen artış oranının; enflasyona göre çok düşük kalması karşısında, yasanın bu artış oranında kalmasına izin vermeyeceğinize gönülden inanıyoruz.

Umuyor ve diliyoruz ki, ülkemizdeki gerçek enflasyon ve hayat pahalılığı dikkate alınmadan hesaplandığını düşündüğümüz %25’lik emekli maaş artış oranının, sizler tarafından daha makul ve hayatımızı idame ettireceğimiz seviyeye yükseltilmesi hususunda destek olacağınızın inancındayız.

Bu sebeple TBMM’de biz emeklilere yardımcı olmanızı saygılarımızla arz ve talep ederiz.

Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği Genel Merkezi