Yeni Sağlık Bilgi Yönetim Sistemine Geçiş

Vakfımız üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları aile bireylerinin anlaşmalı Hastane, Eczane ve diğer tüm sağlık kuruluşlarından almakta oldukları ilaç ve tedavi hizmetlerinin yürütülmesinde kullanılmakta olan, Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi’nin, günümüz koşullarına göre daha etkin, optimal ve kaliteli hizmet sunulabilmesi için; TCHEALTH firmasından satın alınan yazılımla, 14.11.2017 tarihi itibarıyla yeni provizyon ödeme sistemine geçilmiştir.

14.11.2017 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren, yeni provizyon sistemi T. İş Bankası A.Ş., T.C. Ziraat Bankası ve T.C. Merkez Bankası Sandıkları tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır. Vakfımızca kullanılan yeni Sağlık Provizyon ve Ödeme Sistemi, diğer Sandıklar tarafından da kullanıldığından, geçiş aşamasında hastanelerde ve eczanelerde fazla sorun ve sıkıntı yaşanmayacağı düşünülmektedir.

Buna rağmen Hastane, Eczane ve diğer sağlık kuruluşlarında, sistem değişikliğinden veya sistem kullanıcılarından kaynaklı olmak üzere; üyelerimiz ve Şubelerimizin karşılaşacağı tüm sorunlar için, (312) 455 27 00 numaralı Başkanlığımız santralinden 2-Sağlık İşlemleri Müdürlüğü menüsü tuşlanmak suretiyle, 6 adet işlem seçeneğinden herhangi birisi seçilerek Sağlık İşleri Çağrı Merkezimizde görevli personele durum iletilebileceklerdir. Çağrı merkezinde görevli personelimize iletilen konular, en kısa sürede yetkili personel tarafından çözüme kavuşturulacaktır.

Yeni satın alınan sistem ile hedefimiz; Siz-Vakfımız üyeleri ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireylerinin, anlaşmalı sağlık kuruluşlarından alacakları tedavi hizmetlerinin öncesi ve sonrasında yapılan işlemlerde ve anlaşmalı eczanelerden ilaç temini esnasında yaşanan sorunların en aza indirilmesini, üyelerimizin yaygın ve en kaliteli hizmeti almalarını sağlamaktır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

https://esv.vakifbank.com.tr/Duyuru-Detay/Duyuru/55