Sosyal Yardım Ödemesi Hakkında

Değerli üyelerimiz,

Bilindiği üzere öteden beri Derneğimizce sürdürülen ısrarla girişimlerin Emekli Sandığı Başkanlığımızca dikkate alınması ve olumlu şekilde değerlendirmesi sonucunda; her ne kadar rakamsal boyutları küçük olsa da 31.01.2023 tarihinde ÖSGV’ca bir ilke imza atılarak; 31.01.2023 tarihi itibari ile ÖSGV’den maaş alan tüm emeklilerimize ÖSGV kaynaklarından alt limiti 1000 TL olmak üzere ikişer maaş tutarında Sosyal Destek Ödemesi yapılmıştı.

Bu kez son dönemlerde yapılan tüm Sandık Genel Kurulları dahil olmak üzere yine öteden beri Derneğimizce her platformda gündeme getirilen ve ısrarla gündemde tutulan eski-yeni maaş farklarının düzeltilmesi dahil emeklerimizin Özlük haklarının iyileştirmesine yönelik taleplerimiz; 5510 sayılı kanun hükümlerine rağmen Emekli Sandığı Başkanlığımızca dikkate alınmış ve bu konuda yapılabilecek bir şeyler olup, olmadığı Sandığımızca araştırılmış ve nihayetinde, Sandığımızın olumlu Aktüeryal dengesi de dikkate alınarak Sandığımızca, SGK’ya konu hakkında yazı yazılarak talepte bulunulmuştur.

Söz konusu talebiyle ilgili olarak; Emekli Sandığı Başkanlığımızın; SGK nezdindeki uzun süreli yoğun, sabırlı ve ısrarlı girişimleri neticesinde; SGK’dan bir defaya mahsus olmak üzere emeklerimize sadece Sosyal Yardım Ödemesi yapılabilmesine yönelik olumlu yanıt aldığı,

Söz konusu olumlu yanıt kapsamında Emekli Sandığı Başkanlığı tarihinde BİR İLKE İMZA ATILARAK, 20.04.2023 tarihinde yani (bugün) gün içerisinde Emekli Sandığı kaynaklarından tüm emeklerimizi bir defaya mahsus olmak üzere 13.000 TL (onüçbinlira) SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ yapılacağı, Emekli Sandığımız web sayfasında yapılan açıklamadan,

anlaşılmaktadır.

Değerli üyelerimiz,

Yukarıda da vurgulandığı üzere Emekli Sandığımız tarihinde ilk defa gerçekleşen bu ödeme ile ilgili olarak; başta Bankamız Genel Müdürü Sn. Abdi Serdar Üstünsalih Bey olmak üzere, Emekli Sandığımız Yönetimine ve emeği geçen diğer kişilere; Derneğimiz ve tüm Emeklilerimiz adına teşekkür ederiz.

Değerli üyelerimiz,

Öteden beri Derneğimizce sürdürülen dengeli ve sonuca yönelik yoğun çalışmalarımız; hepimiz için son derece olumlu şekilde sonuçlanmış olup, çalışmalarımıza önümüzdeki süreçte de aynı şekilde ve aynı kararlılıkla sizlerden aldığımız güçle devam edilecektir.

Sizlerden ricamız, Derneğimizin; hepimize ait olduğunu unutmadan Derneğimize sahip çıkarak özellikle yeni üye kazanımları ile ilgili olarak bizlere destek olmanızdır. Üye sayımızın artmasıyla birlikte önümüzdeki dönemlerde olası problemlerimizi hep birlikte daha güçlü ve kolay bir şekilde aşarız. Lütfen bu konuda da desteğinizi esirgemeyin.

Bu arada bir hususu daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere Demokrasilerde doğruya ulaşmanın olmazsa olmazı tabi ki eleştiridir. Ancak yapılan eleştiriler; eleştiri konusu hususa katkı sağlamak ve varsa yanlışı düzeltmek yönünde olmalıdır. Öylesine ve tutarsız şekilde yapılan eleştirilerin hiçbir anlamı ve kıymeti olmadığı gibi bizleri, hepimizi yıpratmaktan öteye de gitmemektedir. Özellikle kişileri tanımadan hedef alarak hakaret boyutuna varan eleştiriler, değerlendirmeler; hepimizi üzmekte ve bizlere de yakışmamaktadır. Lütfen aynı camianın mensupları olduğumuzu unutmayalım.

Bu değerlendirmeler doğrultusunda; Ramazan Bayramınızı kutlar, sağlık ve mutlulukla hep birlikte nice Bayramlara ulaşmamızı dileriz.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu Adına