Reçete ve İlaç Kullanım Raporları Hakkında

Bilindiği üzere Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında, Sağlık Bakanlığı ve SGK uygulamalarına paralel, üyelerimizin 01.01.2020 tarihinden itibaren süresi uzatılan ilaç kullanım raporlarının 31.12.2022 tarihinde sona erdirileceği, bu tarih itibariyle raporların yenilenmesi gerektiği ve bundan sonra raporlu ilaçların yeniden reçete düzenlenmesi şartıyla temin edileceği ilgi (f)’de kayıtlı duyurumuz ile bildirilmişti. Mevsim koşullarına bağlı olarak artan sağlık hizmeti ihtiyaçları ve raporların yenilenmesi için sağlık tesislerine yapılan başvurularda yoğunluk yaşanması nedeniyle Sağlık Bakanlığınca rapor sürelerinin 30.06.2023 tarihine uzatılacağı duyurulmuştur.

Bu sebeple;

– İlaç Kullanım Raporları/Sağlık Kurulu Raporları:

Vakfımız üyelerinin 01.01.2020 tarihinden itibaren sona ermiş/sona erecek olan ilaç kullanım raporları/Sağlık kurulu raporlarının süresi, 30.06.2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

– Raporlu İlaçların Temini:

Sürekli ilaç kullanım raporuna bağlı olarak kullanılan ilaçlar, 30.06.2023 tarihine kadar yeniden reçete edilmeksizin, anlaşmalı eczanelerimizden temin edilmeye devam edilebilecektir. Bu tarih itibariyle uygulama sona erecektir.

– Endikasyon Dışı İlaç Kullanım Onayları:

Sağlık Bakanlığınca, pandemi sebebiyle süresi uzatılan endikasyon dışı ilaç kullanım raporlarının süresi 31.12.2022 tarihi itibariyle sona erecektir. Endikasyon dışı ilaç kullanım raporuna bağlı olarak ilaç alımı yapan üyelerimizin, tedavilerini takip eden hekimlerin Sağlık Bakanlığı’na yeniden başvuru yapması gerekmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
EMEKLİ VE SAĞLIK YARDIM
SANDIĞI BAŞKANLIĞI

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/181/recete-ve-ilac-kullanim-raporl