Reçete ve İlaç Kullanım Raporları Hakkında

Ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı ve SGK uygulamalarına paralel, üyelerimizin 01.01.2020 tarihinden itibaren süresi sona ermiş/sona erecek olan ilaç kullanım raporu sürelerinin ikinci bir talimatımıza kadar uzatıldığı ve raporlu ilaçların tekrar reçete edilmeksizin temin edilebileceği ilgi (c)’de kayıtlı duyurumuz ile bildirilmişti.

                     Hastalığın etkisinin azalması ve nispeten seyrinin değişmesi nedeniyle T.C. Sağlık Bakanlığı ve SGK tarafından söz konusu uygulama 30.04.2022 tarihi itibarıyla sonlandırılacaktır. Bu kapsamda;

  •  İlaç Kullanım Raporları, Endikasyon Dışı İlaç Kullanım Onayları:

                     Vakfımız üyelerinin pandemi sebebiyle süresi uzatılan ilaç kullanım raporları ve endikasyon dışı ilaç kullanım onaylarının süresi, 30.06.2022 tarihinde sona erecek olup belirtilen tarih itibariyle söz konusu raporların yenilenmesi gerekecektir.

  •   Raporlu/Raporsuz İlaçların Temini:

                     Raporsuz veya sürekli ilaç kullanım raporuna bağlı olarak kullanılan ilaçlar, 30.06.2022 tarihinden itibaren, Sağlık tesisleri tarafından manuel olarak düzenlenen  kağıt reçete  ve/veya Vakfımız kliniklerinden elektronik reçete düzenlenmesi suretiyle anlaşmalı eczanelerimizden temin edilecektir.

                     Raporlu veya raporsuz kullanılan ilaçların, Vakfımız ile anlaşmalı eczanelerde bulunamaması durumunda ise söz konusu ilaçlar anlaşmasız eczanelerden temin edilebilecektir. Bu kapsamda reçete, ilaç kullanım raporu dökümü, ilaçların karekod küpürleri, eczaneden alınacak fatura/kasa fişi Vakfımıza gönderilecek olup, uygun görülen tutarlar üzerinden üyelerimize ödeme yapılacaktır.

                        Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.

https://esv.vakifbank.com.tr/esv_web/duyurular/161/recete-ve-ilac-kullanim-raporl