Yeni Üyelik

Üyelik formunu buradan indirebilirsiniz: ÜYE FORMU

Merhaba,

İkinci Baharınıza hoş geldiniz. İyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla bankamızda görev yaptınız ve emekliliğe hak kazandınız. Öncelikle sizi kutluyor ve bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyoruz.

Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği, 15 Ekim 1985 tarihinde, “Türkiye Vakıflar Bankası emeklileriyle, görevden ayrılmadan veya görevden ayrıldıktan sonra ölen Banka mensuplarının eş ve yetimleri arasındaki dayanışmayı sürdürmek, üyelerinin yasal, sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile ilgilenmek, hak ve çıkarlarının korunmasını sağlamak” amacıyla kurulmuştur.

Adana, Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir olmak üzere 5 adet şubemiz bulunmaktadır.

Vakıfbank Emeklileri Derneği olarak üyelerin sosyal-kültürel-kişisel gelişimlerine yönelik etkinlikler yapmaya ve mümkün olduğunca emeklileri bir araya getirecek ortamlar hazırlamaya çalışırken emeklilerimizin diğer sorunlarıyla da ilgilenmeye ve Bankamız, Vakıflarımız ve Emeklilerimiz arasında köprü oluşturmaya çalışıyoruz.

Siz de takdir edersiniz ki Sivil Toplum Örgütleri gönüllülük ilkesiyle çalışan ve katılımcılığı esas alan örgütlerdir ve güçlerini üyelerinden alırlar. Aktif üye sayısı ne kadar fazla olursa dernekte o derece güçlüdür. Üyeler her şeyi yönetimden beklemezler, bilgi, beceri ve tecrübeleriyle derneğin gelişimi için katkı verirler.

Birlikteliğimizin güçlü olabilmesini sağlayacak formül “üye ol, üye kazandır, gönüllü ol ve görev al” olmalıdır. Öncelikle birliktelik sağlamak ve güven ortamı oluşturmak önemlidir.

Ortak paydamız olan Vakıflarımızla bizler arasında köprü işlevini yüklenen derneğimizin; buluşma-dayanışma bilgi edinme, ortak sorunlarımızı ilgili mercilere iletme fonksiyonları ile mutlaka yaşatılması hatta güçlendirilmesi gereken bir kurum olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle siz yeni emeklilerimizi de aramızda görmek ve gücümüze güç katmak istiyoruz. Üye formunu doldurup ikamet edeceğiniz bölgedeki dernek şubemize iki fotoğrafınızla iletmeniz ya da genel merkezimize göndermeniz üyelik için yeterli olacaktır.

Sevgi, saygı ve hoşgörüyle….

Vakıflar Bankası Emeklileri Derneği Yönetim Kurulu